Ako fungujú vstupné hotelové karty?

Takmer všetky hotely používajú hotelové karty ako súčasť svojho celkového systému riadenia pre hostí. Je to preto, že hotelové karty môžu hostia ľahšie nosiť a sú lacnejšie ako výroba mnohých izbových kľúčov. Umožňujú tiež hotelom prevádzkovať bezpečnejší, efektívnejší a modernejší spôsob. Aj keď váš hotel môže na prevádzku používať karty, možno neviete, ako fungujú.

Aby to bolo trochu zrozumiteľnejšie, zhrnuli sme, ako fungujú najbežnejšie vstupné karty pre hotelové izby.

Hotelové karty ako magnetické karty

Veľa ubytovacích zariadení a hotelov používa magnetické karty. Jedná sa o plastové karty, ktoré majú na zadnej strane magnetickú pásku (prúžok). Táto páska obsahuje základné údaje o hosťovi a prístupové číslo používateľa. Pri príchode do hotela sú tieto základné údaje uložené na kartu a kartu potom recepčná odovzdá hosťovi na použitie.

Tieto karty fungujú, keď sú vložené do čítačky dverného vstupného zámku a informácie na zadnej strane sú čítačkou overené. Prípadne by ste to mohli urobiť pretiahnutím karty cez čítačku dverí. Tento typ karty je považovaný za jednoduchý na používanie a za najlepšiu možnosť pre väčšie hotely, a to kvôli relatívne nízkym nákladom na hromadné objednávanie magnetických kariet.

Hotelové RFID karty

RFID karta je moderný typ hotelovej karty, ktorý používa mnoho hotelov. Je síce o niečo drahšie ako iné typy, ale vo všeobecnosti je táto karta odolnejšia a lepšie použiteľná. RFID kartu totiž nie je potrebné vôbec strkať alebo vkladať do čítačky.

Namiesto toho využíva rádiové frekvencie na zabezpečenie prístupu v blízkosti zámku alebo čítačky. Ak rádiová frekvencia na karte zodpovedá frekvencii čítačky, otvorí sa zámok, aby bol umožnený prístup. Aj keď sú bezkontaktní, hosť musí byť pomerne blízko pri čítačke, aby karta mohla pracovať. Dvere sa tak neotvárajú v situáciách, keď hosť len míňa dvere pri chôdzi na chodbe.

Nechajte si svoje hotelové karty vyrobiť za výhodné ceny u nás!

Vzorky už vyrobených kariet zasielame ZDARMA.

Vstupné RFID karty – ako fungujú?

Technológia je hnacím faktorom toho, koľko ďalších typov kariet ako kľúč funguje. Všetky karty pre riadenie prístupu poskytujú rovnakú základnú funkciu okolo ovládania dverí – otvoria len tie dvere, do ktorých má hosť povolený prístup. Ale nie všetky fungujú rovnakým spôsobom. Hotel môže napríklad používať RFID karty na to, aby hosťom umožnil prístup do izieb, výťahov a určitých častí hotela.

Vstupné karty poskytujú účinný spôsob, ako zabezpečiť, aby ľudia mali prístup iba do zabezpečených oblastí (ako sú zasadacie miestnosti), pokiaľ im to bude povolené. Umožňujú tiež hotelom zhromažďovať údaje o pobyte hosťa, a zhromažďovať kompletné záznamy o všetkých výdavkoch na jednom mieste. RFID karty majú v sebe čip, ktorý pri používaní karty okamžite zaznamenáva údaje (do centrálneho systému riadenia hotela) o pobyte a pohybe hosťa. Systém je väčšinou nastavený tak, aby k týmto dátam mali tiež prístup zamestnanci a obsluha systému.

RFID karty sú považované za modernejšie ako karty s magnetickou páskou alebo dierne karty. Sú tiež pre hostí pohodlnejšie a preto sú obľúbené pri hoteloch, ktoré sa snažia modernizovať svoje prevádzky. Môžu tiež ponúknuť lepšie zabezpečenie, pretože je pre zlodejov ťažšie resetovať alebo prečítať RFID čip.

Moderné postupy výroby tiež dbajú na šetrnejší prístup k životnému prostrediu. Plastové hotelové karty sú tiež dostupné v ekologickom PVC rozložiteľnom v prírode. Táto alternatíva plastových kariet umožní vášmu hotelu a penziónu urobiť krok k ľahšie dosiahnuteľnejšiemu ekologickejšiemu postoju. Štýl a vzhľad s plnofarebnou potlačou či kombinácia matnej laminácie s lesklým lakom pomôžu hosťom si vašu hotelovú vstupnú kartu lepšie zapamätať.

Vernostné programy pomáhajú vašej firme rast

Chcete získať nových zákazníkov alebo odmeniť vernosť tých súčasných? Máte za cieľ vybudovať silné a stabilné vzťahy s vašimi obchodnými partnermi? Viete, ako múdro propagovať vaše výrobky? Vernostné programy sú odpoveďou na všetky tieto otázky.

Čtěte více »