Je vaša firma pripravená na bezkontaktné platby?

Spôsob, akým ľudia nakupujú, a spôsob, akým zákazníci platia za tovar, sa vyvíja. Štatistiky ukazujú, že dnes sa už viac transakcií vykonáva platobnou kartou ako papierovými peniazmi, a hnacou silou tohto posunu je technológia.

Tento vývoj znamená, že maloobchodníci a majitelia malých podnikov dostávajú novú otázku: „Ste pripravení na bezkontaktné platby?“

Bežne napríklad podniky ponúkajú hotovostné platby a platby platobnou kartou prostredníctvom terminálu čipových kariet, ale stále častejšie pri návšteve pokladne alebo platobného miesta uvidíte rôzne ikony ponúkajúce alternatívne spôsoby platby – bezkontaktné, telefónom a dokonca nositeľným zariadením (oblečenie alebo doplnky s bezkontaktnými platobnými funkciami).

Mnoho malých podnikov a maloobchodníkov pravdepodobne obdržalo od svojho poskytovateľa POS (pokladničného miesta) ponuku o rozšírení platobných možností a zdá sa, že teraz je ten správny čas tieto možnosti preskúmať – to je to, čo súčasný zákazník hľadá.

Darčekové a vernostné karty

Okrem túžby platiť s pomocou moderných technológií, spotrebitelia tiež hľadajú od maloobchodníkov stimuly, ako sú vernostné a členské programy alebo darčekové karty.

Aj keď sa to môže zdať pre niektorých nezávislých maloobchodníkov príliš veľký skok, programy na ponúkanie odmien alebo zber vernostných bodov sú relatívne jednoduché. Výrobca plastových kariet, ako je Perfect Cards, môže poskytnúť vašej firme rôzne možnosti vo výrobe plastových kariet;  plastové karty s čiarovým kódom alebo magnetickou páskou či darčekové karty so stieracím poľom. Tieto plastové karty sú kompatibilné s väčšinou platobných terminálov alebo vernostných programov.

mccafe karta
Kúzlo reklamných kartičiek

Asi už ste tiež nejakú dostali, možno ich máte podobne ako množstvo ďalších, menej poriadnych jedincov po celom svete, plnú tašku či peňaženku. Áno, hovorí sa tu o reklamných kartičkách.

Čtěte více »