Jednoduchá identifikácia s identifikačnou kartou

Plastové karty slúžia tiež na identifikáciu osôb a dalo by sa povedať, že veľmi uľahčujú ich prístup kamkoľvek ak akýmkoľvek zariadeniam. Tieto karty sa nazývajú súhrnne identifikačné a môže ich vlastniť napríklad zamestnanec určitej spoločnosti, tu hovoríme o vnútropodnikových kartách, alebo sú určené na bežné denné využitie, napríklad v banke alebo dokonca v niektorých obchodoch. Typickým príkladom je identifikačná karta do nákupného reťazca makro, ktorú pri vstupe prikladáte k čítaciemu zariadeniu a až po overení ste vpustení do raja „šopoholikov“.

V čom spočívajú najväčšie výhody identifikačných kariet?

Výhodou plastových identifikačných kariet  je pomerne rýchla výroba na mieru, kartička dosahuje vysokú odolnosť proti ohýbaniu, zlomeniu a tiež dokáže odolávať vlhkosti a väčšiemu množstvu vody. Či už si zvolíte čiarové kódy alebo čítací čip, táto malá a skladná pomôcka bude vždy „ready“.

Čo tiež určite oceníte je to, že dáta na tomto type plastovej karty sú po ich vytlačení v podstate nezmazateľné a nedajú sa meniť. Ak by ste sa náhodou obávali falšovania, čo je nešvár, ktorý sa môže objaviť vždy, môžete byť pokojní, aj tu je postarané o maximálnu bezpečnosť. Karty na identifikáciu osôb sa dajú falšovať len veľmi, veľmi ťažko, a vskutku sa to nestáva.

Kde všade je možné využiť plastové identifikačné karty?

Identifikačné karty si nájdu v súčasnej dobe využitie v podstate vo všetkých odvetviach ľudského pôsobenia a práce, umožňujú napríklad lepší prístup a komunikáciu pacientov v nemocniciach, ale tiež uľahčujú komfort nakupujúcim v rôznych obchodoch. Zákaznícke karty môžu v tomto prípade s identifikačnými úplne splynúť.

Ďalšie využitie:

  • Bankový sektor, finančné inštitúcie
  • Úrady, verejné inštitúcie
  • Firmy, prevádzky- určené pre zamestnancov, ale aj pre klientov
  • Cestovný ruch
  • Knižnice, študovne, univerzity