Plastové kartičky a ich výhody pre vašich zákazníkov

Plastové kartičky sa vyrábajú za rôznymi účelmi a jedným z nich je nesporne aj podpora predaja a obchodnej činnosti, inak povedané, získanie vernosti zákazníkov. Ak ste aj vy majiteľmi nejakého toho obchodu, možno ste už tiež premýšľali o zavedení zákazníckych kariet. Na čo slúži a aké výhody s nimi môže zákazník či klient, ale hlavne majiteľ obchodu získať?

Benu karta
karta zákazníckych výhod

Funkcia zákazníckych kariet

Zákaznícke karty vyrobené z plastu vám predovšetkým vydržia oveľa dlhšie, než je to napríklad pri papierových vizitkách. Tých sa väčšinou spotrebuje oveľa viac a ani nemajú taký štýlový design. Plastová karta je pre zákazníka oveľa lákavejšia a veľmi rád si ju zasunie do svojej peňaženky. Jej funkciou je teda predovšetkým vernostný program, na základe ktorého zákazník čerpá určité výhody, zľavové akcie alebo si môže zaobstarať niektoré produkty úplne zadarmo. To je však skôr výnimka.

Zákaznícke karty sa však netýkajú len produktov, ale aj služieb. Veľmi obľúbené sú v poslednej dobe rôzne členské karty do klubov, na základe ktorých máte jednoducho voľný vstup, alebo opäť získate určité zľavy na vstupnom.

Rozdelenie zákazníckych kariet

Karty pre zákazníkov si môžeme tiež rozdeliť na darčekové, vernostné a bonusové. Ako naznačujú názvy, tieto karty sa líšia predovšetkým vo forme výhody, ktorú s nimi získate, ale majú spoločnú jednu vec, sú lákadlom pre zákazníka, lepšie povedané pre oveľa väčší počet zákazníkov. Aj preto sa najviac presadzujú karty vernostné.

Ako získať zákaznícku kartu?

Pokiaľ sa často pohybujete v rôznych obchodoch, radi nakupujete, alebo ste jednoducho k častým nákupom nútení, môžete zákaznícku kartu dostať pomerne ľahko. Väčšinou stačí len zájsť do danej predajne, alebo kontaktovať podporu na internete, a ihneď dostanete úplne zadarmo kartu zákazníckych výhod.

Dizajn zákazníckych kariet

Zákaznícke karty, ktoré sú vyrobené z plastu, kladú tiež oveľa väčší dôraz na dizajnovú kvalitu. Je to preto, že vydržia oveľa dlhšie, nie sú rozhodne na raz použitie a dá sa očakávať, že budú vašu peňaženku či tašku na doklady zdobiť celkom dlho.

Výhody plastových kariet ako vstupeniek na akcie

Scéna postpandemických akcií a udalostí vyzerá naživo a akčne. Ľudia všetkých vekových kategórií využívajú možnosť navštevovať festivaly, remeselné trhy, výstavy a miestne slávnosti. Všade vznikajú festivaly jedla a hudobné akcie pod holým nebom. Navyše trh obchodných konferencií začína lákať osoby s rozhodovacou právomocou, ale aj bežných zamestnancov späť k osobnej účasti.

Čtěte více »