Plastové karty s potlačou – komu môžu poslúžiť ?

Plastové karty s potlačou slúžia ako výrobcom, tak obchodníkom a v neposlednom rade koncovým zákazníkom. Ako bude karta, ktorú vydáte zákazníkovi vyzerať, si zvolíte sami. Zamerajme sa na potlač podľa toho, na aký účel slúži a na koho má zacieliť.

Firemná potlač na plastové karty

Zrejme najčastejšie využívajú plastové karty s potlačou B2C firmy, cieliace na koncových zákazníkov. Pri firemných kartách sa odporúča, aby na nich bolo jednak logo firmy, ale aj meno spoločnosti a samozrejme motívy, ktoré sa hodia k podnikateľskému zámeru. Navyše môžu byť charakteristické znaky spoločnosti šikovne kombinované s fotografiami, čo takú firmu vystihujú. Plastové karty je vhodné potlačiť firemnými farbami. Pomôže to zákazníkom lepšie si zapamätať vašu firmu. Najväčšie reťazce vždy využívajú plastové karty ako reklamné nosiče ich firemných farieb, a preto sú napríklad karty PENNY červené a BILLY červenožlté.

Karty pre kluby a komunity

Značnej obľube sa dnes tešia klubové karty, vďaka ktorým môže ich držiteľ disponovať najrôznejšími výhodami. Často o nich hovoríme, ako o VIP kartách. V tomto prípade tvoria grafické spracovanie identifikačné prvky člena, spoločne s výhodami, ktoré môže čerpať. Ešte väčšia dôležitosť u nich má pozadie, text v popredí býva menej dôležitý a skôr dizajnový, môže to ale byť aj naopak. A aké výhody môžete získať?

  • Voľné vstupy
  • Darčekový tovar
  • Zľavy a akcie

Karty pre úrady a inštitúcie

Plastové karty s potlačou ponúkajú používateľom aj rôzne inštitúcie a úrady, prípadne lekárske zariadenia. Ako príklad si môžeme uviesť očnú optiku, kde bude vyrobená karta s potlačou okuliarov a s podobnými motívmi, samozrejme aj so všetkými dôležitými kontaktnými informáciami. Karty inštitúcií bývajú väčšinou menej krikľavé, skôr sa sústredia na zvýraznenie dôležitého textu. Okrem kontaktných údajov sa na takéto plastové karty udáva tiež napríklad otváracia doba a veľký dôraz sa tu kladie na precíznosť fotografií, pretože to značne vypovedá o profesionalite vydavateľa.

interoptic-zakaznicka-vernostna-plastova-karta-perfect-cards-opava

Plastové karty pre detské akcie, zábavné parky a hračkárstvo

Plastová karta určená pro děti, by měla být barevná a s obrázky, nebo fotkami vyvolávající emoce. S její pomocí zapůsobíte nejen na děti samotné, ale také na rodiče. Jako příklad si můžeme uvést kartu aquaparku, na které je fotografie vysmátých dětí, které jedou na tobogánu. Plastové karty pro děti se tisknou v pestrých barvách a s pokud možno s využitím zábavných motivů.

Kúzlo reklamných kartičiek

Asi už ste tiež nejakú dostali, možno ich máte podobne ako množstvo ďalších, menej poriadnych jedincov po celom svete, plnú tašku či peňaženku. Áno, hovorí sa tu o reklamných kartičkách.

Čtěte více »