Plastové karty vo firme – cesta k väčším ziskom?

Vo firme môžete používať rôzne typy plastových kariet, ktoré vám prinajmenšom ušetria veľa času a prinesú väčšie zisky. Určité základné delenie podľa typu karty (akým identifikačným prvkom je karta osadená) je na karty magnetické (magnetický prúžok karte), karty s čiarovým kódom a čipové karty.

Firemné plastové karty potom ponúkajú rôzne spôsoby využitia, identifikujú svojich zamestnancov alebo môžu napríklad prichádzať s výhodami pre jej zákazníkov. Poďme sa s takými kartami zoznámiť trochu bližšie.

RFID karty

RFID karty dnes ponúkajú výhodu najmä v tom, že sú pohodlné rýchle a ich použitie je jednoduché. K tomu zaručujú vysokú bezpečnosť. Zaisťujú bezpečnosť a kontrolu, či do objektu vstupuje oprávnená osoba, v akom úseku sa konkrétne nachádza, zaistí samotné otváranie dverí, brány pri garážach a ďalších súčastí objektu. RFID karty sa už pomerne bežne používajú napr. pri vjazde na parkovisko.

Zákaznícke – vernostné a darčekové karty

Ako firma môžete ponúkať tzv. zákaznícke karty. Najlepšie sa hodí pre obchodné spoločnosti a nepochybne vám môžu pritiahnuť nových zákazníkov, ktorí s ich pomocou využívajú zľavy aj ďalšie výhody a môžu taktiež zbierať vernostné body.

Mountfield karta

VIP karty

VIP karty sú určené pre kľúčových zákazníkov, ktorí firme prinášajú nielen najvyššie zisky, ale starajú sa aj o dobrú povesť. Vyhotovenie VIP kariet by malo byť pokiaľ možno exkluzívne. Často sú vyrábané so špeciálnymi povrchovými úpravami umeleckého charakteru. VIP karty majú mnoho podôb. Obľúbené prevedenie je metalické – strieborná a zlatá farba, priehľadné alebo s 3D efektom.

Matná alebo lesklá karta?

Vaša spoločnosť získa s kvalitnou plastovou kartou s potlačou nejednu výhodu a ani zákazníci nezostanú skrátka. Pred zadaním výroby by ste však mali ešte zvážiť, akú povrchovú úpravu zvolíte. Len dizajn totiž nie je všetko, svoj význam má aj dotykový pocit a vzhľad povrchu. Lesklé plastové karty sú síce o niečo lacnejšie ako matné, ale po dlhšej dobe sa zase môžu ľahšie ošúchať a poškriabať. Matné prevedenie plastovej karty pôsobí v mnohých ohľadoch (v kombinácii s premysleným grafickým návrhom) efektnejšie, môže byť tiež príjemnejšie na dotyk a v neposlednom rade je odolnejšie voči oderu.

V prípade, že potrebujete poradiť s vašim projektom, neváhajte nás kontaktovať. Náš profesionálny a ochotný tím je tu pre vás.