Potlač plastových kariet a typy kariet s potlačou

Plastové karty môžu byť opatrené rôznymi potlačami, ktoré predstavujú grafické prvky, ale aj špeciálne povrchové úpravy. Ako prebieha potlač plastových kariet a aké kreácie kariet môžu takýmito metódami vznikať sa hneď dozviete.

Výroba

Výroba plastových kariet spočíva v spájaní viacerých vrstiev plastového materiálu, za pôsobenia určitých teplôt a tlakov, taktiež môže ísť o metódu vstrekovania, hlavným materiálom je potom polyvynilchlorid-PVC, prípadne PET, ABS či PC plast. Potlač môže byť realizovaná na rôzne silné karty a existujú aj rozličné veľkosti.

Tlač

Pri potlači plastových kariet sa využíva moderná metóda ofsetovej tlače, teda tlače z plochy. Miesta s tlačou a bez tlače sa v tomto prípade nachádzajú v rovnakej výške, ďalšou charakteristikou je to, že jednotlivé mastné tlačové farby sa navzájom odpudzujú. Ofsetová tlač využíva špeciálny valec, na ktorý sa nanáša farba a následne je obraz prenášaný na plast.

stoklasa plastova zakaznicka karta perfect cards opava

Typy kariet s potlačou

Uveďme si typy plastových kariet s potlačou, ktoré patria k najviac využívaným, najprv sa zamerajme na ich grafickú a farebnú podobu.

  • Nepotlačené karty
    Nájdu si svoje využitie napríklad pri rôznych reklamných a propagačných akciách na vstupy a identifikáciu osôb, môže ísť o menšie i väčšie formy, často iba s textovou potlačou.
  • Potlačené karty
    Za veľmi dobrú cenu môžete získať dizajnovo zaujímavé karty pre členov klubu alebo okruh zákazníkov.
  • Metalické karty
    Výroba vernostných kariet aj iných typov pomocou metalických farieb či podkladov je veľmi zaujímavá a efektívna. Metalické karty môžu byť opatrené rôznymi stupňami farebnosti kovov, od medenej, cez striebornú, až po zlatú či platinovú, doslova tak volajú po tom, aby boli darované VIP osobám.