Výroba plastových kariet a jej možnosti podľa využitia

Pri výrobe plastovej karty je najskôr nutné určiť veľkosť, hrúbku, dizajnové prevedenie a samozrejme podnetný a zároveň atraktívny grafický návrh. Potlač plastových kariet je vykonávaná vo väčšine prípadov na celej archy a karty tak môžu byť produkované vo veľkých počtoch v pomerne krátkom čase. Nasleduje výsek na požadovaný tvar, kontrola, balenie a finálna dodávka zákazníkovi. Výroba plastových kariet ponúka aj rôzne pridané hodnoty.

Identifikačné prvky na kartách

Výroba plastových kariet nie je zďaleka zameraná iba na zákaznícke karty, môže sa jednať aj o platobné karty a identifikačné karty. Tie sú opatrené buď čipommagnetickým pásikom (prúžkom) alebo čiarovým kódom a spektrum využiteľnosti je obrovské.

Rôzne tvary kariet

Na zákazku si môžete nechať vyrobiť karty rôznych tvarov a na ich produkciu je potrebné použiť špeciálne raznice vyrobené konkrétnym projektom na mieru. Do tejto kategórie taktiež spadajú aj malé plastové kartičky na zavesenie na kľúče –  kľúčenkové karty. Tieto varianty síce vyjdú o niečo drahšie, ale rozhodne prinesú požadovaný efekt. Odlíši vás od konkurencie, využívajúcej väčšinou štandardný tvar „kreditné“ karty .

green-bag-tag-zakaznicka-vernostna-plastova-karta-s-klucenkami-perfect-cards-opava

Atraktívne povrchy kariet

Zaujímavý povrch urobí plastovú kartu oveľa príťažlivejšiu. Obľúbené prevedenie u zákazníkov sú napr. lesklý UV lak v kombinácii s matnou lamináciou pôsobiacou veľmi efektívne.

Personalizácia kariet

Personalizácia (personifikácia) hrá pri výrobe plastových kariet veľmi dôležitý aspekt. Najmä z pohľadu jednoznačnej identifikácie a zabezpečenia môžete len získať, a to vďaka takým prvkom, akými sú:

  • Čiarový kód
  • Magnetická páska s kódovaním
  • Čip – vlastné originálne výrobné číslo
  • Termoprint- umožňuje tlač rôznych identifikačných údajov
  • Embossing- vyrazenie znakov (reliéfne písmo)
  • Hologram – originálna ochranná známka karty
  • Popisové pole – umožní dopísať dodatočné údaje
  • Stieracie pole