Výroba plastových kariet a technológie


MATERIÁLY A POSTUPY PRO VÝROBU PLASTOVÝCH KARIET

Výroba plastových kariet u nás začína voľbou kvalitného nemeckého PVCTechnika prevedenia laminácie je obojstranná a karta môže byť ako lesklá tak matnáSamotná potlač plastových kariet je starostlivo sledovaná a kontrolovaná, aby kvalita bola vždy na najvyššej úrovni.

Čo sa týka základnej farebnej mutácie plastov, štandardne tlačíme na biely plast. Po konzultácii však môžeme zaistiť aj plasty iných odtieňov. Ponúkame úpravy v metalických odtieňoch, najmä strieborné, zlaté a ďalšie metalické farby.

Na dosiahnutie maximálnej farebnej zhody s predlohou (digitálna nátlač) od klienta (nepovinné), využívame pri nanášaní farby v tlačovom výrobnom procese elektronickú kontrolu.

Karty môžu byť opatrené magnetickou páskoupodpisovým poľom (prúžkom), kontaktným či bezkontaktným (RFID) čipom. Samozrejmosťou sú personalizačné alebo vybrané zabezpečovacie prvky ako napr. meno, čiarový lebo QR kód, hologram a ďalšie. 

Laminovací proces a výsek zaisťujú zariadenia špeciálne vyvinuté na výrobu plastových karietTo zaručuje kompatibilitu vyrobených kariet so štandardmi ISO.


ROZMERY

Výroba plastových kariet – sa u nás riadi podľa medzinárodných ISO/IEC noriem 7810 a 7811, 7816 a ďalšie. Ich hrúbka sa môže pohybovať od 0,32 mm (bez laminácie, povrchová úprava UV parciálny lak), 0,48 mm a 0,76 mm (štandard ISO/IEC 7810 – klasická kreditná karta). V prípade plastových čipových kariet potom obyčajne medzi 0,81 mm a 0,84 mm. 

Karty štandardne dodávame v klasických rozmeroch („kreditná karta“), teda 85,60 x 53,98 mmPodľa priania zákazníka však tiež môžeme vyrobiť karty rôznych rozmerov a tvarov.

Výroba plastových karet


TLAČ A TECHNOLÓGIE

Od samého začiatku existencie našej spoločnosti využívame OFSETOVÚ TLAČ, ktorú zaisťujú stroje značky Heidelberg®. Ako je štandardom pre tento druh potlače plastových kariet, používame farebnú škálu CMYK, poprípade kombináciu s Pantone farbami (jedná sa o konkrétne medzinárodné číselné označenie daného farebného odtieňa). Pantone farby sa väčšinou používajú ako presne definované farebné znenia napr. vo firemnom logu, firemných farbách a pod.

Využívame tiež technológiu SÍTOTLAČE, ktorá na kartách môže vytvárať metalické odtiene, napríklad zlaté alebo strieborné farby, tiež rôzne trojrozmerné, perleťové alebozamrznuté“ efekty a pod.

Metalický striebristý podklad nanášame sieťotlačou priamo na biele (nepotlačené) PVC. Na tento podklad je možné ďalej nanášať ofsetom CMYK farby (graf. návrh). V mieste, kde je nanesený, sa farba na ňom sa mení na metalickú (má väčší odlesk a je trblietavá).

Sieťotlač je tiež používaná v prípade bielych alebo transparentných podpisových plôch na karte.

Ďalej, podľa potreby, využívame z tlačiarenskej technológie TERMOPRINT, ktorý je vhodný na personalizáciu jednotlivých už hotových plastových kariet (čiarový alebo QR kód, fotografie a iné údaje).

Každý projekt, či už zaslaný zákazníkom alebo vytvorený v našom profesionálnom grafickom štúdiu, je pred samotným zahájením výroby starostlivo kontrolovaný. Jeho kvalitu sledujeme priebežne na každej úrovni výrobného procesu.

Na dosiahnutie maximálnej farebnej zhody s predlohou klienta, využívame pri nanášaní farby, v tlačovom výrobnom procese, elektronickú kontrolu. 

Laminovací proces a výsek, zaisťujú zariadenia, špeciálne vyvinuté na výrobu plastových karietTo zaručuje kompatibilitu vyrobených kariet so štandardom ISO.


FarebnosŤ

Náhľad na vašom monitore obvykle nie je úplne totožný ako výsledok tlače a reklamácie z tohto hľadiska nemôžu byť uznané!

Rovnaký tlačový súbor (PDF) môže byť zobrazený mnohými rôznymi spôsobmi na odlišných počítačoch či monitoroch. Dôvodom je predovšetkým nastavenie grafickej karty v počítači, nastavenie nekalibrovaného monitora a pod.

Využívame kalibrované ofsetové stroje s profilom výstupu Coated FOGRA27 (ISO 12647 – 2:2004) a tlačíme reálnu farebnosť grafického návrhu, ktorý nám je zaslaný.

Pre prípad potreby presnejšieho určenia výslednej farebnosti graf. návrhu na karte sú tu tieto možnosti (nepovinné):

  1. Zašlite nám tzv. „digitálny nátlačok“ zhotovený z vášho grafického návrhu. Karty následne vyrobíme podľa tejto predlohy.
  2. Vyrobíme vzorové karty z vášho grafického návrhu (podľa vášho tlačového PDF alebo digitálneho nátlačku).
    • digitálna tlač vzoriek – 65 € (pri celkovej objednávke do 5 000 ks)
    • ofsetová tlač vzoriek – 150 € až 180 € (pri celkovej objednávke nad 5 000 ks). 
    • Pri objednávke plastových kariet 20 000 ks a viac vám vyrobíme vzorové karty ZADARMO (cena vzorových kariet bude odpočítaná z celkovej objednávky v konečnej faktúre).
  3. Pre prípad dotlače pôvodnej edície kariet (karty s rovnakým graf. návrhom, ktoré sme nevyrábali) je nutné zaslať vzorku tejto karty k nám do podniku fyzicky. Len takto je možné maximálne sa priblížiť pôvodnej farebnosti karty. Ďalej je nevyhnutné poskytnúť tlačový PDF súbor, z ktorého boli pôvodné karty tlačené.


TERMÍN DODANIA

Termín výroby a dodanie vašej objednávky sa odvíja najmä od požadovaného množstva plastových kariet a tiež od kombinácie zvolených prvkov na karte. Menšie projekty je možné riešiť v rámci 1-2 týždňov, tie väčšie potom v najkratšom možnom čase. Najčastejšie sa termíny dodania pohybujú medzi 9 – 16 kalendárnymi dňami.


MNOŽSTVO

Minimálne množstvo potlačených plastových kariet na objednanie je 200 ksTieto karty je možné opatriť tlačenými premenlivými údajmi (číslo, meno, čiarový kód a pod.)

Výroba maximálneho počtu plastových kariet nie je v podstate obmedzená, záleží iba na konkrétnych požiadavkách.

 

Výroba plastových karet

Naši klienti, pre ktorých sme už vyrábali plastové karty