Ako objednať plastové karty?

Ak sa teraz nechcete zaoberať detailmi a rovno nám napísať,

OBJEDNací POSTUP

 1. Dáte nám vedieť čo potrebujete alebo aká je vaša situácia (prípadne zašlite vaše grafické podklady).
 2. Nezáväzne vám navrhneme riešenie s priloženou cenovou kalkuláciou.
 3. V prípade vašej akceptácie, skontrolujeme vaše grafické podklady a zašleme potvrdenie objednávky s náhľadom vášho projektu na schválenie a so zálohovou faktúrou.
 4. Späť nám zašlite potvrdenú objednávku a informáciu o uhradenej zálohe.
 5. Začíname vyrábať.

 

PRÍPRAVA GRAFICKÉHO NÁVRHU

 • Súbor (tlačové pdf) s vašim grafickým návrhom pripravíte podľa týchto pokynov – grafické špecifikácie PDF a potom nám ho zašlite e-mailom. Vytvorenie či úpravu grafického návrhu plastovej karty je možné vykonať aj v našom profesionálnom grafickom štúdiu v cenovom rozsahu od 35 – 150 € (podľa náročnosti).
 • V prípade ďalších prvkov na karte (čiarový kódmagnetická páska apod.) zašlite prosím váš graf. návrh bez týchto náležitostí, tzn. iba súbor určený na tlač. Pre našu predstavu o umiestnení a veľkosti týchto prvkov, prosíme tiež zaslať náhľadový súbor (postačuje napr. png alebo jpg formát).
 • Ďalej nám zašlite vašu fakturačnú a dodaciu adresu.
 

MNOŽSTVÍ

Minimálne množstvo potlačených plastových kariet na objednanie je 200 ks. Tieto karty je možné opatriť tlačenými premenlivými údajmi (číslo, meno, čiarový kód a pod.)

 

TERMÍN DODANIA

Termín výroby a dodanie vašej objednávky sa odvíja najmä od požadovaného množstva plastových kariet a tiež od kombinácie zvolených prvkov na karte. Menšie projekty je možné riešiť v rámci 1-2 týždňov, tie väčšie potom v najkratšom možnom čase. Najčastejšie sa termíny dodania pohybujú medzi 9 – 16 kalendárnymi dňami.

 

FAREBNOSŤ

Náhľad na vašom monitore obvykle nie je úplne totožný ako výsledok tlače a reklamácie z tohto hľadiska nemôžu byť uznané!

Rovnaký tlačový súbor (PDF) môže byť zobrazený mnohými rôznymi spôsobmi na odlišných počítačoch či monitoroch. Dôvodom je predovšetkým nastavenie grafickej karty v počítači, nastavenie nekalibrovaného monitora a pod.

Využívame kalibrované ofsetové stroje s profilom výstupu Coated FOGRA27 (ISO 12647 – 2:2004) a tlačíme reálnu farebnosť grafického návrhu, ktorý nám je zaslaný.

Pre prípad potreby presnejšieho určenia výslednej farebnosti graf. návrhu na karte sú tu tieto možnosti (nepovinné):

 1. Zašlite nám tzv. „digitálny nátlačok“ zhotovený z vášho grafického návrhu. Karty následne vyrobíme podľa tejto predlohy.
 2. Vyrobíme vzorové karty z vášho grafického návrhu (podľa vášho tlačového PDF alebo digitálneho nátlačku).
  • digitálna tlač vzoriek – 65 € (pri celkovej objednávke do 5 000 ks)
  • ofsetová tlač vzoriek – 150 € až 180 € (pri celkovej objednávke nad 5 000 ks). 
  • Pri objednávke plastových kariet 20 000 ks a viac vám vyrobíme vzorové karty ZADARMO (cena vzorových kariet bude odpočítaná z celkovej objednávky v konečnej faktúre).
 3. Pre prípad dotlače pôvodnej edície kariet (karty s rovnakým graf. návrhom, ktoré sme nevyrábali) je nutné zaslať vzorku tejto karty k nám do podniku fyzicky. Len takto je možné maximálne sa priblížiť pôvodnej farebnosti karty. Ďalej je nevyhnutné poskytnúť tlačový PDF súbor, z ktorého boli pôvodné karty tlačené.
 
Naši klienti, pre ktorých sme už vyrábali plastové karty